Ташлинская икона Божией Матери прибыла в наш храм

Смотреть ФОТО
Ташлинская икона Божией Матери прибыла в наш храмС 11 мая по 15 августа 2016 года по территории Покровской епархии проходит Войсковой казачий крестный ход с Ташлинской иконой Божией Матери «Избавительница от бед» 

Сегодня чудотворная икона Божией Матери Ташлинская, почитаемая в Поволжье, главная святыня Самарской епархии прибыла в наш храм. Святыня пробудет в храме один день ( 6 июля) и рано утром 7 июля икона с крестным ходом отправиться  далее. 6 июля будут читаться акафисты в 10.00 и 16.00 часов. Каждый желающий может прийти в наш храм и приложиться к святыне.

Божия Матерь помогает избавиться от бед и несчастий всем, кто с молитвой обращается к Ней за помощью. Так, в молебном каноне ко Пресвятой Богородице есть слова: «Богородица Владычица, поспеши и от бед избавь нас».

Молитва иконе Пресвятой Богородицы 
«Избавительница от бед»

О Мати Божия, помоще наша и защито, присно буди нам избавительница, на Тя бо уповаем и всегда вседушно Тя призываем, умилосердися и помози, пожалей и избави, приклони ухо Твое и наша скорбныя и слезныя молитвы приими, и якоже хощеши успокой и обрадуй нас, любящих Твоего возлюбленнаго Сына, Ему же слава, честь и поклонение, со Отцем и Святым Духом, во веки веков.

Аминь.

Тропарь, глас 4

Яко пресветлая звезда, просия божественными чудесы святой образ Твой, Избавительнице, лучами благодати и милосердия Твоего озарив в нощи скорбей сущих. Подаждь убо и нам, всеблагая Дево, избавление от бед, исцеление недугов душевных и телесных, спасение и велию милость.

Кондак, глас 8

Ко иконе Твоей, Пресвятая Госпоже, бедствовавший с верою притекше, заступлением Твоим избавишася от злых, но, яко Мати Христа Бога, и нас свободи от лютых обстояний, временных и вечных, да зовем Ти: радуйся, Избавительнице наша от всех бед.

Скачать:  Молитва иконе Пресвятой Богородицы «Избавительница от бед»

 

АКАФИСТ ПРЕСВЯТЕЙ БОГОРОДИЦЕ В ЧЕСТЬ ИКОНЫ ЕЯ «ИЗБАВИТЕЛЬНИЦА ОТ БЕД»

Кондак, 1

Возбрани врагом нашим озлобляти нас и от Господа нашего отлучати конечне и научи нас пети Тебе, Богородице, весело: Радуйся, от горя, бед и гибели спасающая нас, бедствующих избавительнице.

Икос 1

Ангелов множество по Твоему, Мати наша, повелению ополчаются на избавление наше грозно, Ты же приими молитву сию:

Радуйся, ангелов на спасение наше посылающая;

Радуйся, Царице горних чинов, небесную их помощь нам дарующая.

Радуйся, ангелом хранити нас повелевающая;

Радуйся, воинством ангельским врагов наших поражающая.

Радуйся, от горя, бед и гибели спасающая нас, бедствующих избавительнице.

Кондак 2 

Читать акафист далее>>

Скачать:  Акафист Пресвятей Богородице в честь иконы ея «Избавительница от бед»

 

Смотреть ФОТО

 

Количество просмотров (295)

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *